Hudba jako nejlepší přítel člověka

Posloucháme ji při práci, relaxaci, na cestách, ke spaní, k milování a vůbec. Hudba nás obklopuje a my ji aktivně vyhledáváme. Je stará jako lidstvo samo – mění se jen její umělecké ztvárnění.
Dokáže nás dostat do dobré i smutné nálady. Pracuje s naším mozkem a rozehrává v naší mysli noty štěstí, lásky i nostalgie.

Když je nepřítelem amusie

Music through timeNe každý člověk na světě však má takové štěstí. Existuje porucha nazývaná amusie, která má za následek neschopnost vnímat hudbu. Takoví lidé pak mohou vypadat, že jsou k hudbě lhostejní. Není divu – nic si z ní nevezmou, i kdyby chtěli. Neprožívat hudbu je v jistém smyslu prokletí. Vždyť každý si vzpomene alespoň na jeden moment, kdy hudba dokázala zázraky – vykouzlila skvělou atmosféru, přiblížila jednoho člověka druhému. Živá hudba dává lidem příležitost se intimně poznat při tanci, odhodit každodenní starosti a na chvíli se nechat unášet jejími rytmy. Lidé s amusií toto pravděpodobně nikdy nepoznali.

Hudba je denním chlebem miliard lidí

Ať už se jedná o hudbu ve sluchátkách při běhání nebo v rádiu při práci, hudba nám pomáhá v našich činnostech – počínaje vojenskými pochody a písněmi na podporu morálky a konče rytmickými tóny indiánských kultur, hudba tu pro nás byla vždy a nic se na tom pravděpodobně nezmění ani v budoucnosti. Představte si, že by najednou zmizela všechna hudba na světě. Nikdo by si nebroukal, nepískal své oblíbené melodie. Na světě by přece bylo tak smutno! Zhola nemožné.
A přesto, už jen ta představa zní děsivě. Až si tedy budete chtít příště pustit nějakou pěknou hudbu, nezapomeňte si to náležitě užít. Jak už bylo uvedeno výše ve článku, ne každý má takové štěstí užívat si melodie, zaposlouchat se do kvalitních textů a nechat se nést na vlnách líbivé hudby.
Začíná léto a hudební festivaly se začnou objevovat jako houby po dešti. Vyhlédněte si ten svůj a užijte si nějakou tu živou hudbu!