Proč byste měli více poslouchat rádia

the radioMožná se některým z nás již zdá, že poslech rádia je určitým přežitkem. Vždyť proč bychom měli poslouchat rádio, když v kapse nosíme hudební přehrávač, na kterém si můžeme pouštět pouze to, co nás skutečně baví a zajímá. Ba co víc, programy rádií v drtivé většině případů zahrnují i poměrně dlouhé reklamní bloky, které nám náladu spíše zkazí než zlepší.

Mají však rádia i nějaké světlé stránky? To víte, že mají – a není jich málo! Začněme skutečností, že v programech rádií často nalezneme skutečně zajímavé pořady, které nás nejen zabaví, ale i poučí. Jako jeden příklad za všechny jmenujme různé žurnalistické pořady, které nám dovedou přiblížit současné dění doma i ve světě. Řidiči pak jistě ocení i pravidelné dopravní zpravodajství – v České republice je v tomto ohledu nesmírně populární Zelená vlna Českého rozhlasu, na kterou nedá dopustit prakticky žádný řidič, který se někdy vydal na dlouhou cestu po českých dálnicích a silnicích.

Poslech rádia pak můžeme doporučit i pro všechny ty, kteří se potřebují soustředit. Taková relaxační hudba totiž dokáže unaveného člověka spolehlivě uspat – živé vstupy prokládané písničkami a reklamními bloky vás však budou držet vzhůru pořádně dlouhou dobu.

Některé z hudebních bloků naši pozornost jistě neupoutají, a to především v případě, že se jedná o rozhlasové stanice, které neustále omílají jen velmi omezený výběr skladeb. Zkuste si ale občas zabrousit např. na Vltavu, která patří pod Český rozhlas. Na ní se totiž můžete často zaposlouchat do některého z velkých děl klasické hudební scény, a to jak v podání starých mistrů, tak v podání mladých umělců.

A poslední důvod? Rádia bychom měli poslouchat i kvůli tomu, aby nezanikla – i ti z nás, kteří je poslouchají jen zcela výjimečně, by jistě hořce zaplakali nad tím, pokud by rozhlasové stanice přestaly existovat. Vždyť co bychom si potom pustili v autě, pokud by nám v mobilu došla baterka?